Uvijek sigurne i provjerene informacije!

Težak poraz u Wroclawu: BiH s igračem manje ‘razbijena’ od Poljske

Reprezentacija Bosne i Hercegovine teško je poražena večeras u Vroclavu od Poljske u susretu četvtog kola Lige nacija.

Slavili su Poljaci s 3:0 na krilima Roberta Levandovskog (Lewandowski), koji je upisao dva gola i asistenciju.

Krenulo je odličnom prilikom Miralema Pjanića, čiji udarac u 3. minuti krajnjim naporom brani Vojček Sčesni (Wojciech Szczęsny).

Nova prilika za naš tim u 5. minuti. Edin Višća je uposlio Radeta Krunića, koji je iz šutirao preko gola.

Poljska prvi put prijeti u 7. minuti preko Kamila Grošickog (Grosicki), koji na sreću pogađa samo vanjsi dio mreže.

Loše ispucavanje Ibrahima Šehića u 11. minuti ne koristi Karol Lineti (Linetty).

Prelomni trenutak desio se u 14. minut. Anel Ahmedhodžić ruši Levandovskog i dobija direktan crveni karton.

Poljaci su već u 21. minuti imali priliku iskoristiti igrača više, ali je Levandovski šutirao preko gola.

Ponovo je zaprijetio Levandovski u 28. minuti, a ovaj put nas je spasila stativa.

Konačno i jedna prilika za naš tim u 37. minuti. Višća je silovito šutirao iz slobodnog udarca, a Ščesni jedva odbranio.

Poljska dolazi do vodstva u 41. minuti. Kamil Jozvijak (Jóźwiak) se poigrao s našom odbranom i asistirao Levandovskom, koji je pogodio za 1:0.

Moglo je biti 2:0 u 42. minuti, ali Šehić sjajno brani udarac glavom Grošickog.

Nije nam bilo spasa u 44. minuti. Levandovski je uposlio Linetija, koji je glavom matirao Šehića.

Poljaci drugo poluvrijeme otvaraju novim golom. Igrala se 51. minuta kada je Levandovski pogodio na dodavanje Mateuša Kliha (Mateusz Klich).

Nastavili su domaći s napadima, a dvije odlične prilike u 53. i 56. minuti propuštaju Levandovski i Grošicki.

Zaprijetili smo u 65. minuti preko Branimira Cipetića, čiji šut odlazi za malo iznad gola.

Nisu ništa Zmajevi do kraja uspjeli napraviti i ostalo je 3:0.

Bajevićevim izabranicima ovo je bio drugi poraz u Grupi 1 Lige A, gdje s dva boda trenutno zauzimaju posljednju poziciju.

Poljska je pak upisala drugu pobjedu i sa sedam bodova je izbila na prvo mjesto.

Poljska: Ščesni, Kenđora (72. Berezinski), Glik, Bednarek, Reka, Goralski, Lineti, Jozvijak (72. Karbovnik), Klih (64. Pjontek), Grošicki (64. Kadžior), Levandovski (58. Milik)

BiH: Šehić, Saničanin, Ahmedhodžić, Cipetić, Kolašinac, Pjanić (33. Hadžikadunić), Hadžiahmetović (74. Hajradinović), Cimirot, Krunić (73. Milošević), Džeko (58. Prevljak) i Višća (58. Gojak).